A szokásosnál hosszabb 3 harmad 3/3
Hozzáadva: 2013-11-13 16:40:32
Gyorstalpaló hírközlőnk utolsó felvonása, az aktuális szezon már lejátszott mérkőzéseinek és eseményeinek kivonata.

3 harmad – A szezon

Szezon elején olyan könnyebbséggel vághattunk neki az újabb kihívásnak, amivel már régóta nem. Címvédők sem voltunk és az előző szezonban a komolyabb riválisokkal szembeni mérlegünk sem mutatta azt, hogy ebben az évben toronymagas esélyesként indulnánk idén, így ez a teher lekerült a vállunkról. A játékoskeretünk is bár alapjaiban megmaradt, de ahogy előző írásunkban olvashattátok jelentős változásokon esett át, ezért idei első és legfontosabb prioritásunk az, hogy új és fiatal játékosainkat beépítsük a keretbe és egy kicsit előre nézve is építsük a csapatot. Természetesen ez korántsem jelenti azt, hogy ne az aranyért szállnánk ringbe a bajnokságban és a kupában is, de reálisan nézve az esélyeinket ebben a szezonban bármelyik aranyérem nagyobb eredmény lenne, mintha tavaly behúztuk volna zsinórban a 4. aranyat is (ami ugye összesen már a 6. lett volna).
A kupa még nem kezdődött el és a 2013as év már nem is fogja látni kupameccsen pályára lépni csapatunkat, viszont a bajnokságban már majdnem az alapszakasz felénél vagyunk.
Az első meccsen ahogy már korábban írtam egy ébresztő jellegű vereséget szenvedtünk az újonc (na jó nem is annyira újonc) Kinizsi csapatától, így a következő meccsre már jóval földre szálltabb játékosokkal érkeztünk meg a tavalyi bronzérmes Diamondsból hímondónak maradt Future csapata ellen. Idegenbeli mérkőzés volt, egy borzalmas teremben, amihez foghatón még nem játszottunk pályafutásunk alatt. Közel egy harmadig tartott mire a játékosok megszokták a talaj és a látási viszonyok hóbortjait, de aztán magabiztosan minden harmadot nyerve hoztuk a pontokat egy 15-3as győzelemmel. Külön öröm volt, hogy fiataljaink remek teljesítményt nyújtottak és gólgyártással is kivették a részüket a győzelemből, jelezvén hogy ők bizony szeretnének már idén is komolyabb szerephez jutni.
Harmadik mérkőzésünkön a szintén OB2-ből érkező Rudas volt az ellenfelünk. Nem különösebben jó játékkal rukkoltunk elő és két harmad után 2 gólos hátrányban is voltunk, de a mentalitásunk legalább magabiztosságot tükrözött, ha a játékunk nem is és ez többet ért mint ha megszórtuk volna az ellent. A meccset 9-7re megnyertük és otthon tartottuk a 2 pontot.
2 győzelemmel és egy vereséggel fordultunk rá a kiírás egyik legkomolyabb részére. Idegenbe látogattunk a Phoenixhez és hazai pályán fogadtuk a Komáromot.
A Phoenix meccsre már elvesztettük betegség miatt Simon Adorjánt és egyre bizonyosabbá vált, hogy Fuchs András sem tud majd a rendelkezésünkre állni, így az előjelek nem voltak túl kedvezőek, különösen, hogy az SZPK bajnokot vert az előző körben, jelezvén, hogy komolyak idén is a szándékaik.
Törökbálinton egy elég egyértelmű vereséget szenvedtünk.Ugyan az eredmény 7-4 lett csak, de a játék képe alapján lehetett volna ez nagyobb különbség is, bár egy komolyabb adag szerencsével akár döntetlenre is hozhattuk volna a mérkőzést. Minden esetre vendéglátónk koncentráltan, gyorsan és pontosan játszott és ezek egyike sem volt elmondható a mi játékunkról. A mérkőzéshez hozzátartozik, hogy sokadszorra bebizonyosodott, hogy az erre a meccsre ismét kiküldött bírópáros egyáltalán nem alkalmas nemhogy OB1-es, hanem egyáltalán bármilyen floorball mérkőzés levezetésére. Reméljük többet nem találkozunk velük.
Második vereségünk után kardinális kérdés volt, hogy otthon tartsuk a 2 pontot a komáromi alakulattal szemben és ennek szellemében komoly és céltudatos munkával készültünk a meccsre. Mindez meg is hozta a gyümölcsét és a tavalyi rájátszás után ismét történelmi vereséget mértünk egyik fő riválisunkra. Nagyon minimális időre kicsúszott a kezünkből a meccs a második harmadban, de ezen kívül végig domináltunk és 20-9re megnyertük a találkozót. Természetesen ez nem reális különbség a két csapat között, de feltétlenül jól esett játékosaink önbizalmának. Biztos mindenki látott már olyan meccset ahol az egyik félnek minden bejön és a másiknak meg semmi…..ez pont ilyen volt.
A következő hétre a legfontosabb feladatunk az volt, hogy ne szálljunk el magunktól és megtaláljuk azokat az elemeket amik a 20 lőtt gólt eredményezték és kiszűrjük azokat amik a bekapott 9-et.
Javarészt ezt sikerült megvalósítani és a mindig bunkerhokit játszó Neumann ellen sikerült egy magabiztos 13-2-es idegenbeli sikert elérnünk, úgy hogy a 2. és 3. harmadban gólt sem kaptunk. Lábjegyzet a mérkőzéshez, hogy először a szezonban most fordult elő, hogy fiataljaink nem léptek pályára, de ez is csak azért volt, mert az utánpótlás bajnokságban kellett helytállniuk.
Jelen pillanatban 6 mérkőzés után 8 ponttal, 66/37-es lőtt/kapott gólaránnyal a 3-4. helyen állunk attól függően, hogy mi a szabály az azonos pontszámra.
Ezzel el is érkeztünk a mai naphoz, mikor is a hétvégi CH meccsre koncentrálunk már, ahol további fejlődést szeretnénk felmutatni.
Reményeink szerint a beszámolók továbbra is rendszeresen fognak érkezni, nem 2-3 havonta :)