Krokodilok unihoki kupa Érden
Adó 1%
ARES HC / Top Floor - Dunai Krokodilok
Hozzáadva: 2011-02-21 21:50:22
Ha a célegyeneséhez nem is, de az utolsó kör első kanyarjához mindenképpen elérkezett a 2010-2011-es férfi OBI-es bajnokság. Bár korántsem hiba nélkül, de úgy fordultak a Krokodilok a rájátszásra, ahogyan akartak – elsőként és pontelőnnyel.

A nem is oly rég még sokkal szebb napokat megélt ARES az esélytelenek nyugalmával, vagy inkább az esélytelenségbe belenyugodva és 7+1 játékossal kezdett neki a mérkőzésnek. A Krokodilok teljes harci díszben és komplett csapattal jöttek el a 2 pontért, mindössze Zelei és Simon hiányzott
a megszokott keretből. Biztos pontként Samu foglalt helyet a kapuban, míg padját Rab tartotta melegen. Szabó edző gyors, határozott, gólra törő játékot kért, és a párharcok megnyerésére, valamint az ellenfél lefordulásaink megelőzésére hívta fel fiai figyelmét. Az első percekkel, sőt tulajdonképpen az első harmaddal elégedettek is lehetettek a bajnoki cím védői, hiszen az 5-1-es vezetést magabiztos játékkal szerezték meg Galsaiék. A góllövésben mindhárom sor kivette részét, Ressely Krisztián és Galsai Péter mellett Ressely Norbert, Varga Gergő és vééégre Duró Norbert volt eredményes. Durci az utóbbi mérkőzéseken nem igazán találta góllövő formáját, de ezen az estén szinte minden sikerült neki, és 2 harmad alatt 2 csodálatos gólt lőtt.

Épp az ő találatával indult a középső játékrész is, ami aztán hamar csúnyábban folytatódott, 2 elemi hiba után büntetett Bajaszgalan és Mujahid, 3-6-ra alakítva az állást. Hozzátartozik a krónikához, hogy Mujahid Baba késve érkezett a mérkőzésre, és valószínűleg az első harmad kellett neki, hogy bemelegedjen. Azt pedig tudjuk, hogy amikor ő a pályán van, az ARES egy másik csapat… Ellenben Szabó Vityus és a két Ressely nem volt rest szűk 5 perc alatt berámolni 3-at, és 9-3-as Krokodil vezetésnél komoly hit tüzét táplálták a mintegy 30 kilátogató fanatikusban, hogy itt és most
hatalmas verést mérnek Pavelka legényeire. Gyors riposztozás után (innen Guzsaly és Bedő) 11-5-ös Krokodil vezetéssel érkeztünk meg a harmad utolsó percébe, ami az előző állításnak még mindig táptalaja lehetett volna. De nem lett az. Nem lett az, mert nem először ebben a szezonban, a Krokók
elvesztették a fókuszt, és kiengedték a kezükből egy (nagyon) nagyarányú győzelem lehetőségét (emlékeztető: ARES 11-9, Diamonds MK 11-7). A katalizátor Hollósi felesleges, a mérkőzés egyébként is csak közepes ritmusát megtörő 5 perces kiállítása volt, aminek nyomait a mérkőzés végéig hordozták magukon a Krokodilok.

Az összesen 17 perc emberhátrányt összehozó hüllők ráadásul kifejezetten gyengén védekeztek emberhátrányban, a harmadik harmadban mind a négy (!!!) ARES gól emberfórban született. Ugyan nem védett kiemelkedő formában Samu, de nem sok segítséget nem kapott társaitól sem. A tervezett
kapuscsere így egy kissé keserűre sikeredett, Balázs helyén Rab 15 perc lehetőséget kapott. Mindenképpen ki kell emelni, hogy amikor – talán – egy pillanatra is bárki azt hihette volna, hogy ezen az estén floorball meccset játszanak az érdi Treff Sportcentrumban, 11-8-nál Varga Gergő és
Ressely Krisztián lőtt egy-egy pompás gólt, ami végképp lenyomta az Entert. A 13-9-es végeredményt a hazaiak oldaláról Dudás állította be.

Elsősorban dicséret illeti a Krokodilokat, mert a győzelmet és az ezért járó 2 pontot megszerezték, és ez a legfontosabb. Helyenként nagyszerű egyéni megoldások mellett az első harmadban dominált a csapat. Ezt a jó teljesítményt azonban nem sikerült állandósítani az egész mérkőzésen, ami egyéni és taktikai hibákhoz is vezetett. Azt pedig el kell ismerni, hogy nem szimpatikus, de semmiképp sem szerencsés a biztos győzelem tudatában kiengedni, bár kétségtelen, hogy néha nehéz „előre lefutott” meccsen jól teljesíteni.

Pipa behúzva, következő mező: MK negyeddöntő, március 1, Sportmax.