Elszórt labdák, elszórt két pont
Hozzáadva: 2011-11-13 18:39:06
Az alapszakasz első felének lezárásaként, a Phoenix gárdáját fogadtuk hazai pályán, azzal a határozott elképzeléssel, hogy veretlenül zárjuk ezt az etapot.

Álmoskás, kóválygós bemelegítés után indultunk neki a meccsnek, azonban ez elsőre nem látszott hátráltatni a csapatot.
Majd jöt egy elfutás, kipattanó amibe fonákkal belecsaptak. Van ilyen. Aztán egy elkényelmeskedett csere, az is bement. A harmad felénél vérge jöt a szépítés és elkezdtük megtalálni az alaphangot is. Érett az egyenlítés a harmad végén, de helyette egy félpályás hosszú filo visszaállította a 2 gól hátrányt.
A második harmadtól kezdve igyekeztünk lefogni az ellenfél kontráit amiből az első három gólunkat kaptuk. Ez alapvetően egészen jól sikerült is, viszont egy olyan elemmel bővítettük a játékunkat ami nem annyira hiányzott, nevezetesen elkezdtük szórni a gólpasszokat az ellenfélnek. Ha pedig valamit csinálunk, azt legalább igyekszünk jól csinálni, úgyhogy 40 perc alatt 5 labdát adtunk oda “tessék lőj egy gólt” jeligére amivel a vendég csapat köszönte és élt is.
Kezdtük ezt rörtön a harmad elején, 1:4. Ressely Norbi két találatáva visszakapaszkodtunk egy gólra, majd biztos ami biztos gyorsan kaptunk a kapu mögül egy gólt. Három perccel a harmad vége előtt döbbenetes dolog történt. Bozsó ellőtte a labdát. Ezen a labda is úgy meghökkent, hogy be is akadt. Nem sokra rá emberelőnybe kerültünk és megint felcsillant az egyenlítés lehetősége. Az emberelőnyt ki is használtuk, azzal az apró szépséghibával, hogy előtte fél percent belül kétszer adtuk oda a hátrányban levő ellenfelünknek a labdát, így -1el sikerült hozni a fórt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy még egy ordító helyzetet sikerült megúszni a lőtt gól előtt.
A harmadik harmad elején Ressely Krisztián akasztott óriási gólt egy szabadütésből, hogy aztán egy fél pályás, laposan guruló góllal és egy elbohóckodott passzból megint visszaálljon a három gól hátrány az utolsó 10 percre. Ennek ellenére a vége előtt két perccel ismét az egyenlítésért rohamoztunk, de a lehozott kapus most nem segített, mert lövlés helyett megint eladtuk a labdát és így kialakult a 8:10-es végeredmény.
Az az alap lenne, hogy 8 lőtt góllal ne kapjunk ki, ha azonban megcsináljuk a tutit az ellenfelünknek akkor nem nagyon számíthatunk másra. Az mindenképpen pozitívum, hogy mentálisan nagyon egyben volt a társaság, mert egy pillanatra nem volt elveszve a mérkőzés, mindíg visszakapaszkodtunk, de ez ma kevés volt.
Jövő héten Kupameccs Komáromban, úgyhogy jó lesz felkötni a gatyeszt, mert az bizony ilyen teljesítménnyel bucsúzós lesz.
Dunai Krokodilok SE – Phoenix Fireball SE 8:10 (1:3, 4:4, 3:3)
Ressely N. 3+0 (2 perc), Ressely K. 2+0, Bozsó 1+0, Hollósi 1+0, Galsai (2 perc), Varga 1+0, Dombauer 0+3, Ambrus 0+1, Simon 0+2, Bedő 0+1