Indul a végső visszaszámlálás
Hozzáadva: 2014-05-08 15:17:21
Utolsó hazai mérkőzésünkön győzelmet arattunk a Rudas csapata felett, így a következő mérkőzésen a tét egyértelműen a bajnoki cím lesz.

Nem volt kérdés, ezt a meccset nyerni kellett. Nyerni kellett, mert vereség esetén elillantak volna aranyérmes álmaink mint zsebtolvaj a 6-os villamoson és nyerni kellett, mert ezt mutatta az aktuális forma. Ugyan játszottunk már idén szoros mérkőzést a dunaújvárosi csapattal és ők is nagyon fogadkoztak, hogy szereznek pontot a rájátszásban, de ezeknek most mind elejét kellett vennünk, hogy ne keverjük komoly bajba magunkat.

A tétnek megfelelően rendkívüli fegyelemmel álltunk neki a mérkőzésnek és bár nem kezdtük el ontani a gólokat, de a védekezésünk hibátlan volt és a vezetést is megszereztük már a 3. perc elején. A nyomás amit ez után ellenfelünkre helyeztünk egy kicsit megroppantotta őket és gyors egymásutánban 3 emberelőnyhöz is jutottunk, azonban ezeket majdnem mind elherdáltuk, de ennek ellenére is egy megnyugtató 4 gólos előnnyel mehettünk az öltözőbe.
A második játékrész egy érdekes kiállítással kezdődött. Zelei Kristóf húzott el a jobbon, mire a vállánál fogva lerántották és ebből kontrát indítottak a vendégek. Kristóf azonban nem hagyta annyiban, sprintelt hátra és ugyan hátulról, de szabályosan szerelte a támadó játékost ami viszont azonnali kiállítást eredményezett azzal a felkiáltással, hogy „attól még hogy lerántották, oda tud ütni”. Túltettük magunkat rajta, kivédekeztük a hátrányt és miután kiegészültünk, góllal válaszoltunk a szituációra. Mire ellenfelünk a 35. percben először betalált, már 6 góllal vezettünk. Ennek a magabiztos vezetésnek a tudatában nem inogtunk meg, tovább folytattuk a masszív előrehaladást és még a pihenő előtt lőttünk egy újabb gólt.
A záró harmadban aztán ismét rolót húztunk a kapunkra és megráztuk a gólfát. 7 további találattal 14:1-re módosítottuk az eredményt a mérkőzés végéig. Említésre méltó esemény volt még ebben a harmadban, hogy Ressely Norbi meglőtte csapatunk 200. bajnoki gólját a szezonban (így 19 mérkőzés után, 10es lőtt gólátlag felett járunk), illetve az, hogy ellenfelünktől Kovács Balázs térdsérülést szenvedett egy rossz esés következtében. Neki ezúton is kívánunk mielőbbi felépülést.

A teljes képet nézve, ezzel a győzelmünkkel lehetőséget teremtettünk arra, hogy a következő mérkőzésen megszerezzük csapatunk 6. bajnoki aranyérmét az OB1-ben. Ehhez semmi mást nem kell tennünk, mint hogy a következő és egyben utolsó körben győztesen hagyjuk el a pályát a címvédő elleni mérkőzés után. Döntetlen, vagy vereség esetén az ezüst lesz a miénk és ellenfelünké a dicsőség.

Hosszú, hiányzásokkal és sérülésekkel tarkított út áll mögöttünk a szezonban és komoly nyomás alatt kellett játszanunk a rájátszásban, de végül csak elértünk odáig, hogy az utolsó pillanatig a saját kezünkben lesz a sorsunk és az aranyért küzdhetünk. Ez már önmagában is nagy eredmény, de itt már nem állhatunk meg! Győzni kell, hogy bebizonyítsuk: Mi vagyunk a legjobbak!

A sorsdöntő mérkőzésre május 18-án, 18:00-kor kerül majd sor Törökbálinton, ahol a Dunai Krokodilok már két ugyanilyen téttel rendelkező mérkőzésen is nyerni tudott. Gyertek el és szurkoljatok nekünk, hogy ismét mi állhassunk a dobogó legfelső fokára! Hajrá Dunai Krokodilok SE!

Dunai Krokodilok SE - Dunaújvárosi Főiskola - Corner Ékszer – RFT 14:1 (4:0, 3:1, 7:0)
Ambrus 0+1, Bozsó 0+1, Dombauer 1+0, Fuchs 0+1, Galsai 0+1 (2 perc), Hoffmann 1+1, Hollósi 1+2, Molnár 3+1, Pazsák 2+0, Ressely K. 4+1, Ressely N. 1+0 (2 perc), Schauer 0+1 (4 perc), Zelei 1+1 (2 perc)