Ismét otthon, vendégünk az ARES HC ’94
Hozzáadva: 2011-10-06 18:21:54
A szezon első hazai mérkőzése is sor került a Krokodilok számára, vendégként a jelentős szerkezeti változáson átment ARES HC ’94 érkezett.

Vendégeink már a tavalyi szezonban elvesztették meghatározó játékosaik jelentős részét és a két szezon között is voltak nem igazán pozitív változások, de Baba, Amara, Geri és Szabó Peti továbbra is komoly játékerőt képviselnek, így egy igen komoly csatára számítottunk. Nálunk ismét pályára lépett Domba aki a kupadöntő óta nem játszott a csapatban, mert nősülésre adta a fejét és nászutazott, meg ilyenek. Ezúton is kívánunk neki sok boldogságot.
Elszántságunknak megfelelően az első harmadban rögtön bele is kezdtünk a mérkőzésbe és a 5. perc elején már 2-0 volt az eredményjelzőn Ressely Norbi és Varga Gergő révén. Itt azonban mintha elvágták volna….gyakorlatilag nem volt olyan hely az ellenfél térfelén ahonnan ne hagytunk volna ki ordító helyzeteket és ezt akkor még nem tudtuk, de sajnos az egész mérkőzésen így folytatódott.
A 2-0-s első harmadot követően, próbáltunk egy kicsit magasabb fordulatszámra kapcsolni, ami részben sikerült is, de ezzel egyben teret adtunk vendégeinknek is, így következő két gólunk mellé már kaptunk is egyet, úgyhogy 4-1-el vonultunk az öltözőbe.
A harmadik harmadot egy tempós Ressely-Duska gólváltás indította és valahogy úgy tűnt, hogy ebből még baj is lehet, mert nemigen tudtuk befejezni a támadásainkat. Az idő viszont nekünk dolgozott, akárcsak az ellenfél létszáma, mert a harmad végén már nem tudták tartani a lépést velünk és kaptak még egy 3-ast, amit egy utolsó perces emberelőnnyel kozmetikáztak, kialakítva a 8-3-as végeredményt.
Mindenképpen megemlítendő, hogy 3 gólt kapni egy mérkőzésen nem rossz, de ha ennyi helyzetet fogunk kihagyni a továbbiakban is abból még komoly problémánk is lehet. Szerencsére fiatal kapusunk Nagy Ádám kirobbanó formában véd ami nagy lökés a csapatnak és a fiatalok is minden percben bizonyítják, hogy idén bizony komolyan kell számolnia velük a mezőnynek.

Dunai Krokodilok SE – ARES HC ’94 8-3 (2-0, 2-1, 4-2)
Ressely N. 2+2, Fuchs 1+1, Varga 1+0, Ressely K. 1+0, Hollósi 0+1, Galsai 1+1, Dombauer 1+0, Bozsó 1+0 Molnár 0+1, Ambrus 2 perc