Krokodilok unihoki kupa Érden
Adó 1%
U17: egy hajszálra a bravúrtól
Hozzáadva: 2015-01-04 22:04:46
A címvédő (tavalyi U16 bajnok) Phoenix Fireball SE elleni rangadóval folytatódott az U17-es pontvadászat. A nagyszerű teljesítményt nyújtó Krokodiloknak nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy meglepetést okozzanak.

A hazai, érdi parketten pályára lépő Krokodiloknál bemutatkozott a decemberben igazolt Tóth Krisztián, aki jobban nem is kezdhette volna pályafutásának legújabb fejezetét, hiszen a 8-ik percben egy emberelőnyt kihasználva egyenlített a meccs elején gyorsan előnyt szerző Phoenix ellen.
Hoffmann révén a vezetést is megszerezték a Krokik, de az első harmad mégis a vendégek vezetése mellett zárult (2-3).

Az egész mérkőzésen kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a Krokodilok mindkét sora, Babusa Karolina is kiemelkedő formában védett. Kifejezetten színvonalas meccset láthatott a mintegy 40 kilátogató néző.

A középső játékrészben sem eresztették egymást a csapatok, Hoffmann szépségdíjas és Kvasznicska némileg szerencsés találatával egyenlítettek és fordítottak a krokodilok (4-3), majd ugyanezt a szekvenciát Hóka és Mile másolta, így 5-4-es Phoenix előnnyel ért véget a második etap.

A meccs folyamán először lépett meg 2 góllal a Phoenix a 46-ik percben, ami után jött is a Krokodilok időkérése. Az addig "tisztán" 2 soros felállásról váltottak a hazaiak, és feljebb tolták a védekezésüket annak érdekében, hogy minél nagyobb nyomást helyezzenek a Phoenix-re. A pálya néha felbillent, hatalmasat játszottak és küzdöttek a Krokik, de gólt ebben a szakaszban nem szereztek, sőt, a Tűzmadarak 3-ra növelték előnyüket (4-7).
Medica Filippo bombagólja visszahozta a hüllők esélyeit, így 7 perccel a vége előtt ismét nyílt volt a meccs, sőt, 1:37-el a vége előtt Hoffmann vágott be egy előnyt, 6-7-re alakítva az állást. Az egyenlítésre azonban igazi lehetőség már nem maradt, így a Phoenix megnyerte a mérkőzést.

A szezon egyik, ha nem a legjobb teljesítményét nyújtották a Krokodilok, akik legalább a pontszerzést feltétlenül megérdemelték volna. Ez a mérkőzés egyértelműen bebizonyította, hogy ez a csapat fel tudja venni a versenyt az SZPK-val és a Phoenix-szel a bajnoki címért folyó harcban.